Apple’dan iPhone 4 Kullanıcılarını Üzecek haber

Apple, iPhone 7’nin tanıtımı arefesindeyken, iPhone 4 kullanıcılarını üzecek bir karara imza attı. Firma, bundan sonra iPhone 4’ten elini eteğini çekecek.
Apple, iPhone 7’yi birkaç gün sonra tanıtıyor. Ancak bu süreçte yeni bir karar almış durumda. 2010 yılında lansmanı Steve Jobs tarafından yapılan ve bir dönemin çok konuşulan telefonu olan iPhone 4’ler artık tarih oluyor. İlk çıktığı anda son derece önemli bir yere sahip olan iPhone 4, ciddi bir satış başarısı göstermişti. Ancak bu modelin ciddi bir kusuru vardı.
Yeni çıkan iPhone 4 modellerinde “anten sorunu” başgöstermişti. Telefonu sol eline alan kişinin eli anten kısmına denk geliyor ve bundan dolayı da telefon çekmiyordu. Kullanıcıların itirazlarının ardından Apple ilk önce böyle bir sorunun varlığını reddetmiş, hatta Steve Jobs şu meşhur açıklamasını yapmıştı: “Telefonu yanlış tutuyorsunuz”
Sorun çözülemez hale gelince Apple ücretsiz sinyal arttırıcı kılıflar dağıtmış ve sorunu çözmeye uğraşmıştı. İşte o meşhur iPhone 4’ler artık tarih oluyor.
Apple’dan yapılan açıklamaya göre, bu ayın 13’ünden itibaren Apple ve Apple ile anlaşmalı herhangi bir firma artık iPhone 4’ü yazılımsal ve donanımsal olarak desteklemeyecek, bu modelle ilgilenmeyecek. Yani işin özeti, iPhone 4 kullanıcıları telefonlarını hatasız, hasarsız kullanmaya dikkat göstermeli. Zira 9 gün sonra telefonunuzla baş başasınız!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*