iRadio

Apple Yeni Hizmetine Hazırlanıyor : iRadio

Mobil pazardaki iyice alevleniyor. Firmalar yeni ürünler ile birlikte kullanımdaki ürünlere de yeni özellikler eklemeye çalışıyorlar. Bunun en kolay yolu da sanırım geliştirilecek olan uygulamalar. Apple mühendisleri de boş durmuyor. Apple’ın uzun bir süredir iRadio adında hizmeti devreye sokacağı konuşuluyordu. İşte bu hizmet ile ilgili son gelen ayrıntılar.

iRadio

Apple’ın iOS işletim sisteminde henüz yok. Fakat çalışmaların yapıldığı uzun süredir biliniyordu. Apple’ın radyo hizmetini hayata geçirmek için müzik sektöründeki plak şirketlerle görüşmeleri hızlandırmış. Sanırım Apple yeni hizmetini kullanıcılarına sunma aşamasına getirmek üzere. Apple bu tarz görüşmeleri daha önce de yapmış ama görüşmeler olumsuz sonuçlanmıştı. Bu nedenle konuşulan iRadio’nun yayını birkaç kez ertelenmişti.

Apple radyo uygulaması eksikliğini bu güne kadar 3.parti yazılımlarla telafi etmeye çalıştı. Apple’ın yayımlamaya çalıştığı iRadio, çok farklı bir tarzda hizmet verecek. iRadio da DJ yok. Sevdiğiniz şarkıları liste yapıp direk oynatma şansınız olacak. Tabii ki bu hizmetten aylık ya da yıllık üyelikler ile yararlanma şansı olacak. Beklentiler iRadyo hizmetinin iOS 7 ile gelmesi ama bakarsızınız Apple daha da erken bu eksik radyo hizmetini devreye sokabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*