Apple Watch’ta Arkadaş Nasıl Eklenir

Apple Watch, ABD’li Apple Inc. Şirketi’nin diğer Apple ürünleriyle koordineli çalışabilecek şekilde tasarladığı akıllı saattir. Diğer birçok özelliğinin yanında, Apple Watch kullanıcılarıyla iletişim kurabilmeni sağlar. Arkadaşlarına bildirim gönderebilir, kalp atışını diğer Apple Watch kullanan arkadaşınla paylaşabilirsin. Walkie-Talkie özelliğiyle direkt olarak arkadaşlarınla mesajlaşabilir, onlara çizim gönderebilirsin. Peki, Apple Watch’ta arkadaşlarını nasıl ekleyeceksin?

apple-watch-arkadas-ekleme

Birçok konuda kolaylık sağlayan Apple Watch, bu konuda da yüksek görsellik özellikleriyle kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Yapman gereken, aşağıdaki adımları izlemek olacak:

Öncelikle, aradığın arkadaşlarının Apple Watch’ta olmaması ihtimaline karşı, iPhone’undaki kişiler listeni açıp, arkadaşlarını kişilerine eklemelisin. Daha sonra, arkadaşlarının Apple Watch’unda görünmesi için yapman gereken tek şey yan düğmeye basmak olacak. Ekranda görülen, ortadaki büyük, dokunmatik Digital Crown’u “+” işareti yönüne çevirip, “+” simgesine dokunun. Sonrasında, Digital Crown’u eklemek istediğiniz arkadaşlarınızın üzerine getirerek, seçmek için dokunun.

apple-watch-ozellik

Bu işlemi, Apple Watch’undan yapabildiğin gibi, iPhone’undan da rahatlıkla yapabilirsin. Bunun için, telefonunda Watch uygulaması olması gerekiyor. Bu uygulamayla, rahatlıkla arkadaşlarını ekleyip çıkarabilir, hatta gruplara ayırabilirsin. Uygulamaya girdiğinde  “Saatim sekmesi”ne dokunup ardından “Arkadaşlar”a dokun ve istediğin işlemi kolayca yap!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*