Apple Watch Satışlarında Ciddi Düşüş

Apple geçtiğimiz sene akıllı ürün pazarına yeni ürünler sokacağını açıklamıştı. Apple’ın bu konudaki ilk hamlesi akıllı telefonlardan hemen sonra gelen akıllı saatler üzerine olmuştu. Teknoloji devi rakiplerinden gelen akıllı saat hamlelerinden sonra harekete geçmiş ve kısa süre içerisinde de kendi akıllı saatlerimi üretmişti. iPhone ile tam uyum içerisinde çalışan Apple Watch saatler ilk yayınlandıkları andan itibaren satış rekoru kırmayı da başarmıştı.  Elde ettiği bu başarı ile büyük bir çıkış yakalayan saatlerden kötü haber geldi.

Satışlar Çakıldı

Gelen haberlerle beraber Apple Watch saatlerin satış rakamlarında bu sene ciddi bir düşüş yaşandığı ortaya çıktı. İlk gelen bilgilere göre geçen sene aynı dönemlerde 3.6 milyon civarında olan satış rakamları 1.6 milyon civarlarına geriledi.

Hala Lider Apple

Her ne kadar 2 milyon gibi ciddi bir oranda düşüş yaşanmış olsa da diğer bir ilginç nokta hala Apple’ın bu alanda liderliği elinde tutması oldu.  En yakın rakibi Samsung saatlerin bile bir hayli ilerisinde olan Apple sektörün neredeyse yarısına sahip. Satış rakamlarının işaret ettiği bu düşüş oranına rağmen hala lider olması kafaları karıştırırken yaşanan bu düşüşün Apple Watch 2 modelinin beklentisinden de olabileceği belirtildi. Fakat konu hakkında Apple  tarafından her hangi bir açıklama ya da yeni saat haberlerine ek bir bilgi gelmedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*