Apple Watch iPhone'dan bağımsız hale geliyor
Apple Watch iPhone'dan bağımsız hale geliyor

Apple Watch iPhone ile bağları kopartıyor!

Apple, resmi sitesinin geliştiriciler bölümünde tüm yeni WatchOS uygulamalarının özgün uygulama olarak Apple Store’a yüklenebileceğini duyurdu. Apple’dan gelen bu açıklama, önümüzdeki yaz aylarında satışa sunulması beklenen Apple Watch 2’ye iPhone’a ihtiyaç duyulmadan uygulama yüklemek mümkün olacak anlamına geliyor.

Bilindiği üzere Apple Watch’a uygulama yükleyebilmek için uygulamanın öncelikle iPhone’a yüklenmesi gerekiyordu. Uygulamanın WatchOS’a uyumlu olması halindeyse iki cihaz arasında sağlanan senkronizasyon ile Apple Watch’a aktarma işlemi yapılıyordu. Apple Watch kullanıcılarının ve WatchOS uygulama geliştiricilerinin en büyük şikayeti olan bu durum, Apple Watch’ın 1 Haziran’dan itibaren ortadan kalkacak.

Apple’ın bu yeni adımı 13-17 Haziran 2016 tarihleri arasında düzenleyeceği Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC)’ndan 2 hafta önce atacak olması, konferans boyunca konuşulacak en önemli konunun “Apple Watch ile iPhone’un bağlarının kopması” olacağını gösteriyor.

apple watch 2

Yatırımcılar Apple Watch’ı etkileyici bulmuyor!

2015 yılı için %52’lik pazar payına sahip olan Apple Watch, her ne kadar akıllı saat sektöründe en başarılı seçenek olsa da, birçok yatırımcı ve teknoloji uzmanını hayal kırıklığına uğrattı. Saatin beklentileri karşılayamaması Apple CEO’su Tim Cook’un hala yoğun eleştirilere maruz kalmasına neden oluyor. Bu eleştiriler Apple Watch’ın pazarlama sürecine de olumsuz etkiliyor. Zira 2015 yılında 10.6 milyon adet satan Apple Watch’ın, 2016 yılında yaklaşık %25’lik bir düşüşle 7.5 milyon adet satması bekleniyor.

Ancak Apple Watch’ın 1 Haziran’dan itibaren iPhone’dan bağımsız hale gelecek olmasının, sektör uzmanlarının satış rakamı tahminlerini değiştirmesi bekleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*