Apple Watch 2’nin Pil Ömrü Uzayacak

Çinli mikro blog sitesi Weibo’da gözler önüne çıkan yeni 334 mAh kapasiteli pil, 42 mm Apple Watch 2 için hazırlanmış olabilir. Bu durumda Apple’ın yeni akıllı saatindeki pil ömrü hatrı sayılır bir şekilde artacak.

Mevcut 42 mm Apple Watch’ların pil kapasitesi 246 mAh. Sızan fotoğraflarda gözüken bataryanın kapasitesi ise 334 mAh olarak gözüküyor ve bu bataryanın yeni Apple Watch için üretildiği tahmin ediliyor. Yeni nesil 42 mm modelin eskisine oranla yüzde 36’ya varan büyüklüğe erişmesi de Apple Watch’ın pil ömrünü epey uzatacak. Ortaya çıkan fotoğrafların yanında 38mm Apple Watch ile ilgili bir bilgi yok. Bu modelde de şu anda 205 mAh kapasiteli batarya mevcut.

Fotoğrafın doğru olup olmadığıyla ilgili şüpheler mevcut ve kesin bir şey söylemek için de henüz erken. Fakat Apple ürünleriyle ilgili neredeyse her söylediği doğru çıkan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz günlerde Apple Watch 2’nin bu yıl içerisinde piyasaya sürüleceğini ve daha yüksek pil kapasitesine sahip olacağını söylemişti. Halihazırda aktif kullanma süresi 18 saat civarında olan Apple Watch’ın, bataryanın büyümesiyle beraber kullanım süresinde ciddi bir artış olacağı kesin.

Apple Watch 2’nin bu yılın sonuna doğru satışa çıkması bekleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*