Apple Watch 2 Beklenenden Daha Yakın!

Giyilebilir teknolojinin öncüleri olan akıllı saatlerin arasına Apple kendine has tarzı ve özelliklere sahip olan Watch modeli ile katılmıştı. Şu ana kadar da yeni bir model tanıtmaması bekleyenleri şaşırtmadı değil. Yeni çıkacak olan modeli Watch 2’yi yaz aylarının başında tanıtması bekleniyor. Çıkacağı tarih ise 13 17 Haziran arası gibi görünüyor. Wall Street’te analist olarak çalışan Brian White’ın söylediklerine göre Apple Watch 2, Apple’ın haziran ayında düzenleyeceği geleneksel sayabileceğimiz WWDC etkinliğinin en önemli tanıtımı olacak. Ancak her zaman sevenlerini şaşırtmayı başaran Apple bizlere başka sürprizler yapabilir.

watch-2

Maalesef tam tarihi henüz belli olmasa da, genellikle haziran ayında düzenlenen WWDC etkinliğinin en önemli kısmı olması beklenen Watch 2 modeli  hakkında da henüz çok fazla bilgi yok. Şekli saat gibi mi olacak? Yoksa yuvarlak bir tasarım mı gelecek bilemiyoruz ancak analist Brian White tarafından aktarılan bilgiye göre, Watch modeline göre yüzde 20 ila 40 oranında daha ince bir tasarımla karşımıza çıkması bekleniyor. Zaten Apple’ın ürünlerin bir sonraki versiyonlarında boyutlarını küçültmesi bilinen bir alışkanlığı. Ürünün 38 ve 42 mm lik boyutlarında bir üçüncüsü gelecek mi yoksa 2 ürün mü olacak Watch, Sport ve Edition modellerine bir dördüncüsü katılacak mı hep birlikte bekleyip göreceğiz. Saatler için farklı kayışları üretmeyi sürdüren Apple’dan yeni kayışlarını da  tanıtması süpriz olmayacaktır.

apple-watch-2-ne-zaman-cikacak

Diğer bir yandan çeşitli şehirlerde yapılan anketlere göre, Apple Watch kullanıcılarının içerisinde yaklaşık %60’lık bir kısım bir önceki modelini Apple Watch 2 ile güncellemeyi düşünüyor. Bunda, özellikle saatte yer alması beklenen videolu görüşme özelliğini etkili olabilir. Zira Apple kullanıcılarının Apple kullanıcıları arasında görüntülü görüşme imkanı sağlayan Face Time özelliğinin kullanım kolaylığı hem yaygın hem de severek kullanılmasını sağlıyor. Apple Watch ile telefonlarını ellerine almadan konuşma imkanına sahip olan kullanıcıların görüntülü görüşme seçeneğini de düşündüklerinde heyecanlanmamaları düşünülemez.

apple-watch-2

Ayrıca hafif olan Sport modelinin daha da hafif olacağı düşünüldüğünde Apple Watch’unu spor aktivitelerinde sıkça kullananların Watch 2’yi tercih etmesi beklentilerimiz arasında.  Hem spor hem de klasik tarzlar için şıklıkta yarışan Watch ve Edition modellerinin de hafifliği kullanıcıların Watch 2’ye terfi etmeleri için diğer bir neden. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.  Hoşçakalın, teknoloji ile kalın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*