Apple Ve IKEA Birlikte AR Uygulaması Geliştiriyor!

WWDC 2017’de Apple ARKit paketini duyurmuştu. Apple’ın ARKit’i ilk meyvelerini vermeye başladı. Apple ve IKEA birlikte AR uygulaması geliştirdiklerini açıkladı!

Apple WWDC 2017’de VR teknolojisinden AR teknolojisine geçiş yapmıştı. AR teknolojisi için de ilk olarak ARKit’i geliştiricilerin kullanımına sunmuştu.

Apple ARKit’i geliştiricilere sunmasının ardından AR uygulamaları için firmalarla çalışmaya başladı. Ünlü mobilya üreticisi IKEA ile Apple birlikte AR uygulaması geliştirdiklerini açıkladılar.

Apple’ın geliştirdiği bu AR uygulamasıyla birlikte kullanıcılar evlerine IKEA’dan alacakları mobilyaları evlerinde nasıl duracağını görebilecekler.

Geliştirilen bu yeni uygulamanın nasıl özelliklere sahip olacağı bilinmezken sadece 64 bit işlemciye sahip iPhone ve iPad modellerine yönelik olacak.

Apple’ın büyük bir ihtimalle yeni iPhone modellerini tanıtacağı etkinlikte tanıtılacak olan uygulamanın içinde ilk olarak 500 – 600 uygulama yer alacak. Apple ve IKEA’nın bu uygulamasının kullanıcılar tarafından çok beğenilmesi bekleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*