Apple TV Remote Desteği iPhone’a Geliyor

Apple’ın sadece akıllı telefon ürünleri geliştirmediğini biliyoruz. Bunun dışında Apple donanım ürünleri arasında Apple TV, iPad tablet ve Mac bilgisayarlar gibi birçok alanda da ürün geliştirilmesi yaptığını da biliyoruz. Hemen her ürün için ise sürekli olarak yenileme haberleri de gelmekte. Bu noktada son yenilik haberi ise Apple TV hakkında oldu. Televizyon teknolojileri arasında en çok tercih edilenlerden biri olarak gösterilen Apple TV yeni yapılan geliştirme ise aslında uygulama bazında oldu.

iPhone İçin Yeni Uygulama

Apple’ın bu noktada yeni girişimi ise bir yazılım oldu. iPhone akıllı telefonlara getirilen yeni uygulama sayesinde artık kullanıcıların iPhone ile Apple TV’lerin de uzaktan kontrol edilmesi sağlandı. Apple TV Remote adı verilen uygulama ile beraber kullanıcıların iPhone üzerinden sadece el komutları ile televizyonlarını kontrol etmeleri de sağlanıyor. Bir nevi akıllı kumanda özelliği olarak dikkat çeken Apple TV Remote uygulaması kısa süre içerisinde de iOS kullanıcıları için yayına geçirilecek.

Sesli komut İle De Çalışacak

Yeni uygulama sayesinde artık kullanıcıların iPhone üzerinden mikrofon işaretine basarak sesli komut ile televizyon kontrolü de yapacağını belirtelim. Bunun için sadece iOS 9.3.2 sürümü ve üstü bir sürüme sahip olan iPhone telefonunuzun olması yeterli olacak. Ekstra her hangi bir donanım aracının ise gerekmediğini de belirtelim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*