Apple Türkiye’ye Mağaza Açıyor!

Bildiğiniz üzere Apple, dünyanın en değerli şirketi konumunda. 590 milyarlık bir piyasa değeri bulunuyor. Apple Store‘lar bu değerin yükselmesinde en büyük etken. Daha önceden 13 ülkede Apple Store açılmıştı. Şimdide sıra Türkiye’ye geldi. Türkiye-İstanbul‘da Apple Store açılışı bekleniyor.

Apple, Türkiye’de satış, mağazacılık, pazarlama, teknik servis gibi işlemleri KOÇ bünyesinde olan Bilkom üzerinden yapıyordu. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de ofisini kurarak yeniden yapılanma sürecine girmişti.

Türkiye’de geçtiğimiz yıl ofisi açarak Türkiye’de tanınmak ve büyümek istemişti ve bu gerçekleşti. Ofis gün geçtikçe büyüyen bir hal aldı. Geçen hafta yurt dışından gelen büyük bir Apple ekibi, mağaza hakkında ilk konuşmaları gerçekleştirdi.

Apple, Türkiye’ye geldikten sonra finans ve ödeme sistemlerinin Türkiye’de ki büyük bağlantılarıyla toplantılarını tamamlamış bulunuyor. Apple Store çalışmalarına eş zamanlı olarak Türkiye’de, online mağaza da açacaklarını belirtti. Bu amaçla beraber, uzun süredir açmadığı online iTunes’i de aktif edecek.

Apple’ın Türkiye’de kuracağı mağaza açıkçası merak konusu. Çünkü Apple, dünyada açtığı mağazaları hep büyük metrekareli, çalışma alanları, çocuk alanları gibi büyük bir arazi de oluyor. Bunlarla da ses yaratıyor. Apple bu konsepti ile dünyada 361 mağazası bulunuyor. Türkiye’de açacağı mağazanın yanı sıra Bilkom’da işlevine devam edecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*