Apple Şimdide Dizi Sektöründe

Teknolojinin dünya devi Apple, yeni projeleriyle bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Akıllı telefonlar, notebooklar derken ürettiği tüm ürünlerde başarı elde eden firma, bu defa bambaşka bir sektörde, dizi sektöründe de yer almaya başlayacağını duyurdu. Apple Music ile müzik piyasasında hali hazırda yer alan Apple, dizi işinede el atacak gelen bilgilere göre. Apple yetkililerin konuyla ilgili sık sık bir araya gelerek uzun toplantılar yaptığı biliniyor. Uzun senelerdir  iTunes Store’ dan müzik ve filmlerinin satışını yapan Apple’ın yayınlanacak ilk dizisi merakla bekleniyor.

apple-dizi (4)

Hollywood’dan gelen dedikodularına göre dizide Dr Dre’nin başrol oyuncusu olacağı kulaktan kulağa dolaşıyor. Filmin içeriğinin ne olacağı konusunda bir sürü söylentiler var ancak çoğu yorumlara göre, dizinin biyografi üzerine çekileceği yönünde. Amerikalı yapımcı ve plak şirketi sahibi olan Dr. Dre’nin ilk çekilecek dizi için seçilmesi çok doğru bir karar olarak görünüyor. Dr. Dre’nin sahibi olduğu plak şirketinin Eminem ve 50 Cent gibi ünlü rap sanatçılarının prodüktörlüğünü yaptığı biliniyor. Bu anlamda özellikle hip-hopa gönül verenlerin merakla beklediği dizinin ne zaman yayınlanacağı henüz netlik kazanmadı. Büyük ihtimalle Apple Musicte yayınlanması bekleniyor. Dizinin isminin Vital Sign olacağı ve dizi süresinin 30 dakika olacağı yine söylentiler arasında. Apple  bu yeni projesiyle, şu an internette video paylaşımı konusunda Pazar lideri olan ve 20’den fazla ülkede kullanılan Netflix’in tahtını sallayacağa benziyor. Dizi ile başlayacak projelerine ilerde filmde mi eklenir bilinmez ancak yetkililerin projeyle ilgili bilgileri sır gibi sakladığı ve konuyla ilgili açıklama yapmadıkları biliniyor. Apple’ın kendi yaratacağı bu orjinaller dizilerin, yine apple cihazları olan iPhone ve İpad üzerindende erişimi sağlanarak, çok sayıda kullanıcıya ulaşması planlanıyor.

apple-dizi (1)

Apple’ın şimdiye kadar ürettiği şeylere baktığımızda, ürünlerin tasarımı ve kalitesinin öne çıktığını görüyoruz. Bunun yanısıra firmanın birçok firmadan farklı olarak kullandığı pazarlama stratejilerininde ürün satışına katkıda bulunduğu bir gerçek. Bir ürün alıyorsunuz memnunsunuz ve arkadaşlarınıza anlatıyorsunuz, ürünü alıyorsunuz teknik servise götürüyorsunuz yine memnunsunuz ve çevrenize anlatıyorsunuz. Apple bu konuda çok başarılı. Dolayısıyla yeni girecekleri dizi sektöründe de nasıl bir yol izleyip, tüketiciyi kendilerine çekecekleri merak konusu.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*