Apple Music Yeni Güncelleme İle Daha Çok Sevdirdi

Çevrim içi müzik platformlarına 1 sene önce katılan apple’in müzik uygulaması Apple Music yeni güncellemeleri kullanıcılarına sundu.

Birçok müzik sever artık mobil cihazlarında çevrim içi müzik uygulaması kullanmakta. Bu uygulamalar internet bağlantınız olması halinde istediğiniz müziği dinleme imkânı sunuyor. Birçok örneği mevcut olan bu uygulamaları hem ücretli hem de ücretsiz kullanmak mümkün. Ücretli yani Premium üyelik sahibi olursanız sınırsız bir kullanıma sahip oluyorsunuz.

apple-ile-muzik-dinlemek

İstediğiniz müziği istediğiniz yerde dinleme ve indirme imkânınız var bu sayede internet bağlantınız kopsa bile arşivinizdeki müzikleri dinleyebiliyorsunuz. Bu uygulamaların arşivlerinde bulunan müzikler gelişmiş formatlarda olduğu için müzik severlere daha kaliteli bir müzik zevki sunmakta. Tabi ki bu durum müziklerin boyutlarını da arttırıyor. Sınırlı internet paketi kullananların bu konuda dikkatli olması gerekiyor. Ancak bazı operatörler ve müzik uygulamalarının konu ile ilgili kampanyaları mevcut. Uygun operatör ve müzik uygulamasına sahipseniz uygulama üzerinden dinlediğiniz şarkılar internet paketinizi etkilemiyor. Tabi ki bu durum gene ücretli üyelikler için geçerli. Birçok müzik uygulaması ücretsiz üyeler için kısıtlı bir süre tüm özellikleri kullanmalarına müsaade ediyorlar. Süre bittikten sonra ise uygulama kullanışlı olmaktan çıkıyor. Şarkı aralarında çıkan uygulama reklamından tutun istediğiniz şarkıyı açamamaya kadar birçok zorlukla karşılaşıyorsunuz.

apple-music-android

Apple music uygulaması bilindiği üzere sadece ios ve Mac platformlarında değil Windows ve Android platformlarında da kullanılmakta. Benzer birçok özelliği barındıran Apple music android platformunda ki son güncellemeden sonra kullanıcılarına yeni sürprizler sundu. Android de uygulamaları ana ekranda görebilme ve kullanabilme özelliği olan widget yeni güncelleme ile Apple Music için de kullanılabilecek. Bu sayede ana ekrana koyacağınız Apple music winget’ı sayesinde şarkıları kolayca değiştirip ses ayarı yapabileceksiniz. Bu özellik tabi ki İOS da mümkün değil. Apple music uygulamasını İOS da kullanmanın artısı ile siri. Siri sesli komutu ile müzik uygulamasını yönlendirmek mümkün.

Uygulama kullanıcının müzik zevkine göre müzik listelemesi de sunmakta ayrıca sanatçıların sosyal medya hesaplarını takip edebilmenizi de sağlıyor. Unutmadan Apple Music’i ücretsiz denemek isterseniz ilk üç ay bedava.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*