Apple Magic Trackpad’i Değiştiriyor

Apple son dönemde satış oranlarında da ürünlerine gösterilen ilgilerde de düşüş yaşamaya başladı. Dev firmanın yaşadığı bu düşüş oranlarıyla beraber Apple, artık yeni çözümlere gitmeye karar verdi. Bu noktada Apple tarafından yeni ürün patentleri de alınmaya başlanmıştı. Bu noktada ilk olarak iPhone 7 için yeni kulaklık girişleri ve kulaklık modelleri için patentler alınacağı açıklanmıştı. Daha sonra bu patentler çizimlere de yansımıştı. Sızdırılan patent çizimleriyle beraber Apple’ın yeni ürünleri hakkında da yeni bilgiler verilmişti. Bu noktada Apple’ın bir patent başvurusu daha yaptığı gündeme geldi.

Magic Trackpad İçin Patent

Apple’ın yeni patenti ise bu kez iMac cihazlarda kullanılan Magic Trackpad hakkında oldu. Daha öncede akıllı kalemleri konusunda yeni patentler alan firmanın bu kez Magic Trackpad kullanımını değiştireceği ortaya çıktı. Bu değişim için ise ilk patent başvuruları yapıldı ve hatta yine bu konu hakkında çizimlerin görselleri sızdırıldı.

Çizim Tableti

Bu noktada gelen yeni cihazlarla beraber Magic Trackpad’in güncelleneceği ve artık çizim için de kullanılan bir tablet haline geleceği açıklandı. Şuan için sadece iMac cihazlar için kullanılan Magic Trackpad’in yeni versiyonu ise tek olarak da kullanılabilecek. Çizim tableti olarak yeni patent girişiminde bulunan Apple’ın, bu noktada nasıl kararlar alacağı da merak konusu oldu. Zira bu konuda henüz değişimlerinde yaşanabileceği de belirtiliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*