Apple Magic Mouse 3

Teknoloji konusunda çıkardığı ürünlerle, ürünlerin kalitesiyle adından sıkça söz ettiren Apple, Magic Mouse 3 ile teknoloji gündemini etkilemeye devam ediyor. Çıkardığı Magic Mouse 3 ile son teknoloji ve fütüristtik görünümü ile kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Hayatı kolaylaştırma ve teknoloji bakımında öncü olma düşünceleriyle hareket eden Apple, bu düşüncelerini destekler nitelikte yeni bir ürün üretti.

apple-magic-mouse

Çıkan son haberlere göre ilk olarak Apple Watch’ta gördüğümüz Force Touch teknolojisini Magix Mouse 3’te de görebiliriz. Kesin bir haber olmamakla beraber ortaya çıkan ipuçlarının toplandığı zaman gerçek olması yüksek oranda bekleniyor. Apple tarafından Force Touch teknolojisi ilk olarak Apple Watch’ta görücüye sunulmuştu. Force Touch teknolojisi daha sonra MacBook platformunda, ayrıca 3D Touchismiyle İphone’da insanların beğenisine sunuldu. Force Touch “Güçlü Tıklama” adı verilen bu özellik sayesinde TrackPadler artık basınca daha duyarlı ve daha akıllı bir hale geliyor. Tek bir dokunuşa veya basılı tutmaya ek olarak geliştirilmiş bu özellik, kullanıcıların ekrana daha sert basmasının algılanmasını sağlamaktadır. Yani bu özellik sayesinde ekrana sert tıklandığı zaman algılama özelliği taşıyor. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi Apple Magic Mouse 3 ürününde Force Touch özelliğinin olup olmadığı, Apple tarafından tam olarak açıklanmadı. Ancak PatentlyApple sitesi ekibinin yapmış olduğu araştırmalar ve dikkatli incelemeler sonucunda Apple teknoloji şirketinin yeni bir patent aldığını fark etmişlerdi. Apple’ın aldığı bu yeni patentten yola çıkarak Force Touch teknolojisinin yeni birçok teknolojiye de uygulanabileceğini düşünülmesine sevk etti. Ancak şimdilik yalnızca Magic Mouse 3 teknolojisine uygulanacağı düşünülüyor. Apple tarafından kesin bir açıklama yapılmamakla birlikte, Apple’ın aldığı yeni patent sayesinde bu ihtimalin yüksek olduğu düşünülüyor.

apple-logo

Apple teknoloji konusunda hiçbir sınır tanımamış, yaptığı ve de yayınladığı ürünlerle teknoloji konusunda yaptığı yenilikler sayesinde de bu düşüncesini de kanıtlamıştır. Force Touch teknolojisini zamanla Apple ürünlerinin birçoğunda uygulanacağı düşüncesi bekleniyor. Apple Magic Mouse 3 teknolojisinde Force Touch teknolojisi kesin olarak bekleniyor. Force Touch teknolojisi daha sonra Magic Trackpad teknolojisinde uygulanacağı düşünülüyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*