Apple Mac Serisinden Vazgeçebilir

Satışlarında yaşanan düşüş nedeniyle son dönemde strateji değişikliğine gitmeye başlayan Apple’ın bu döneminden sonra artık yavaş yavaş bazı ürünleri için yeni yeni kararlar alacağı haberleri gelmeye başladı. İddialara göre Apple, artık satış düşüşlerine neden olan modellerin üretimini durduracak. Şuan için çok iddialı bir ön görü olsa da Apple’ın son hamlesi sonrasında söz konusu iddialar bir kez daha gündeme geldi.

Mac Yerine iPad

İddiaların yeniden gündeme gelmesinin nedeni ise yeni iPad modeli oldu. Apple’ın bu sene piyasaya çıkacağı beklenen iPad modelinin yeni gelen görsellerinde tabletin bir bilgisayar gibi kullanılması ve bunun dışında stant ve benzeri aksesuarlar ile kullanımı da bir hayli değiştirilen yeni tabletlerin Mac serisini andırması da iddiaları epey bir güçlendirdi.

MacBook İle Aynı İşlemi Yapacak

iPad’in yeni modeliyle beraber artık MacBook’un görevlerini de iPad ile yerine getirebileceğiz. Tüm bu özelliklerin tablette yer alması ve artık iPad’in bir bilgisayar gibi görev yapması da Mac yerine artık tabletlerin kullanılacağı iddialarını da gündeme getirdi. Apple’ın bu konuda nasıl bir adım atacağı merak konusu olurken yeni MacBook serisinin tanıtımından sonra tüm detayların ve iddiaların ortaya çıkacağı da belirtiliyor. Bu nedenle şuan için Apple’ın açıklamasını beklemek gerekiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*