Apple iPhone’un 10. Yaşını Kutluyor!

Amerika merkezli teknoloji devi Apple ilk olarak 2007 yılında çıkarttığı iPhone modelinin 10. yaşını kutluyor.

Teknolojiye yön veren ve akıllı telefonların hayatımızda yaygınlaşmasında ki en büyük etken olan iPhone’un 10. yaşı Apple tarafından büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Apple’ın kurucusu ve ilk CEO’su Steve Jobs tarafından 2007 yılında tanıtılan ilk iPhone modeli 3.5 inç büyüklüğünde 320 x 480 piksel çözünürlükte bir ekranla geliyordu. 128 megabayt’lık bir RAM ve 2 megapiksellik bir kameraya sahip olan ilk iPhone iOS’in 1.0 sürümü ile birlikte geliyordu.

Her yıl yeni bir iPhone modelini kullanıcılarıyla buluşturan Apple’ın rakiplerine göre en büyük avantajı bu süreçte her iki yılda bir yeni kasa yapısına sahip iPhone modeli tanıtması oldu. Son olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini tanıtan Apple’ın ilk iPhone modeline göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus çok daha büyük yenilikler içeriyordu.

1920 x 1080 piksel çözünürlüğünde 5.5 inç büyüklüğünde olan iPhone 7 Plus modelinde 3 GB RAM kullanan Apple 12 megapiksel çözünürlüğünde çift kamera sistemi kullandı. Apple ayrıca yeni iPhone modellerinde kulaklık girişlerini de kaldırdı.

Apple’ın mobil cihazları olan iPhone, iPod ve iPad için en önemli şey ise elbette ki iOS işletim sistemiydi. İlk başlarda iPhone OS olarak duyurulan iOS zamanla diğer Apple ürünlerinde de kullanılmaya başlanmıştı.

Kısa bir süre önce iOS 11 sürümünü tanıtan Apple bu sürümle birlikte iOS sistemini farklı bir noktaya getirerek aslında bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemlerine yakınlaştırmıştı.

Apple’ın iPhone modelinin 10. yılı büyük bir sevinçle kutlanırken kullanıcıların en çok merak ettiği şeylerden birisi de Apple’ın iPhone’un 10. yılı şerefine nasıl bir iPhone modeli tanıtacağı.

Bakalım Apple Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte nasıl bir iPhone modeli tanıtacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*