Apple, iPhone 7 İçin Talebi Karşılayabilecek Mi?

Satışa çıkması merakla beklenen Apple’ın son model telefonu iPhone 7 için yepyeni ve biraz da hayal kırıklığı yaratacak bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre iPhone 7’yi satışa çıkmasından sonra hemen satın alabilmek pek mümkün değil.

Apple iPhone 7’yi ön siparişle ya da çıkış gününde hemen edinmek isteyenler hayal kırıklığına uğrayabiliyor. Zira Apple aşırı talep nedeniyle sınırlı sayıda stokla piyasaya çıkmayı planlayabilir. Bu iddianın sahibi ise Newa.

Bunun nedeni ise çok basit. Bilindiği gibi Apple telefonları daha piyasaya çıkar çıkmaz talebe yetişemiyor ve özellikle ilk gün alıcılar ciddi sıkıntılar yaşıyor. Apple yine aynı şekilde iPhone 7’lerde de benzer bir sıkıntı yaşanabileceğini öngörüyor. Dağıtıma çıkan telefonların saatler içinde tükenmesi nedeniyle alıcılar bir sonraki dağıtım tarihini beklemek zorunda kalacak.

Bu durum çok da sürpriz bir durum değil zira hatırlayacağınız gibi iPhone 4 ve iPhone 5, çıktığı tarihte Apple talebe yetişememişti. Daha ilk günden mağazalardaki telefonlar tamamen satılmıştı. Bu bakımdan Newa’nın duyurduğu rapor doğru çıkabilir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*