Apple iOS Konusunda Kararlı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olarak gösterilen Apple her geçen gün biraz daha büyümeye devam ediyor. Daha çok akıllı telefon serisi iPhone ile tanıdığımız dev firma iPhone serisinde elde ettiği başarıyla beraber artık yavaş yavaş donanım değil yazılım alanında da kendisini geliştirmeye başladı. Zaten hali hazırda yazılım konusunda kendi işletim sistemi iOS’u tercih eden ve bu tercihi ile en yaygın olan Android işletim sistemiyle bile baş eden Apple, bu noktada en çok güvenlik konusuna önem veriyor. İşletim sisteminin güvenliğini saplamak için ise Apple artık kullanıcılardan da yararlanıyor.

Açık Bulana Ödül Sistemi

Bu noktada birçok dev uygulamada kullanılan sistem artık Apple’da da tercih ediliyor. Söz konusu sisteme göre kullanıcıların işletim sisteminde açık bulmaları isteniyor. iOS üzerinde açık bulan kullanıcılar ise ödüllendiriliyor. Uzun bir süredir devam eden bu sistem geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yapılan bir duyuru ile ise değiştirildi.

Ödül Artık 200 Bin Dolar

Bu noktada Apple yaptığı açıklama ile artık iOS güvenliğine daha çok önem verdiğini ve bununla beraber artık sistemde açık bulan kullanıcılara da 200 bin dolara kadar para ödemesi yapılacağının haberi verildi. Tabi bunun için kullanıcının bulduğu açığı ve nedenini sunum olarak Apple’a sunması bekleniyor. Ödül miktarının ise zamanla artması da gündemde.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*