Apple iOS 10 Beta 3 Sürümünü Halka Açtı

Apple’ın akıllı telefonları için kendine has özelliklerle geliştirdiği işletim sistemi iOS, yavaş yavaş Android’in gerisinde kalmaya başladı. İşletim sisteminin bu şekilde geride kalmaya başlaması üzerine ise Apple hemen gerekli hamleleri yaparak yeni işletim sistemini duyurdu. Apple’ın WWDC 2016 etkinliğinde duyurduğu yeni işletim sistemi iOS 10 için ise sürekli yeni detaylarda gelmeye başladı. İlk olarak beta 1 sürüm ile piyasaya çıkan işletim sistemi daha sonra ise beta 2 ve beta 3 olarak devam etmişti. Apple’ın sadece geliştiriciler için yayınladığı iOS beta 4 sürümünden sonra ise bu kez ise halka açık beta 3 sürümü de yayınlandı.

Yeni Emoji Yeni İşleyiş

Bu noktada Apple’ın geliştiriciler ve standart kullanıcılar için farklı sürümler yayınladığını görmeye başladık. Aslında geliştirici sürümünün bir adım geriden de gittiğini söylemek gerekiyor. Bu noktada tüm kullanıcılar için yayına geçen beta 3 sürümü de aslında geçmişte geliştiriciler için yayınlanan beta 3 sürümü oldu. Bununla beraber kullanıcılara açılan iOS beta 3 sürümü için de belli başlı değişikliklerde ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak emoji desteğini genişleten beta 3 sürümüyle beraber artık kullanıcılarında yavaş yavaş iOS 10 özelliklerine kavuşmaya başladı.

Kararlı Sürüm iPhone 7 İle Gelecek

Hemen her ay yeni bir beta sürüm ile kullanıcıların karşısına çıkan iOS 10 için kararlı sürüm açıklaması da geldi. Söz konusu kararlı sürümün ise iPhone 7 ile beraber gelmesi bekleniyor. Fakat yine de bu konuda resmi kanallardan kesin bir ifade olmadığını da belirtelim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*