Apple İle Tidal Arasındaki Savaş Kızışıyor

Apple’ın son dönemde sadece akıllı telefonları ile değil bunun dışında geliştirdiği uygulamalar ile de gündeme gelmeye başladığını biliyoruz. Özellikle kendisine özgü bir yapıya sahip olmasıyla beraber ön plana çıkmaya başlayan iOS işletim sisteminin farklı yapısı ve bu işletim sistemi için yayınlanan yeni uygulamalar konusunda Apple oldukça kararlı adımlar atmaya başladı. Bu noktada atılan en kararlı adımların başında da Apple Music uygulaması geliyor. Müzik sektörüne hızlı bir giriş sağlayan Apple Music ile beraber gündem olan Apple’ın bu hamlesi bazı firmaları ise epey bir gerdi.

Tidal Durumdan Rahatsız

Apple’ın özel içerik müzikler alanında yeni adımlar atması ise en çok Tidal müzik uygulamasını rahatsız etti. Zira Jay Z’nin elinde bulunan uygulama özel müzik yayını konusunda da bir hayli fazla yatırımlar yapmış fakat Apple ile bu konuda ters düşmüştü.

Apple Tidal’i Satın Almak İstedi

İki uygulama arasındaki gerilim o kadar arttı ki Apple bu sorunu çözebilmek için Tidal’i satın almaya bile kalktı. Fakat Tidal bunu pek de kabul etmeyince iki firma arasında ki gerilim artarak devam etti. Özel müzik yayını konusunda bir türlü anlaşmaya varamayan her iki firmanın da bundan sonra nasıl bir karar alacağı merak konusu. Fakat gelen bilgilere bakıldığı zaman araya dünyaca ünlü şarkıcılar girse bile iki firma arasında ciddi sıkıntılar bir süre daha devam edecek gibi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*