Apple iCloud

iCloud, fotoğraf, belge ve bir çok şeyi depolar, kablosuz tüm cihazlarınıza aktarmayı sağlar. Otomatik ve zahmetsizdir.

Fotoğraf Yayını

Fotoğraf yayını sayesinde, bir cihazla yaptığınız çekim diğer iOS cihazlarınızda otomatik olarak görüntülenir. Veya herhangi bir dijital makine ile yaptığınız çekimleri bilgisayara aktardığınız taktirde iCloud bunu Wi-Fi üzerinden iPhone, iPad’e aktarımını yapar.

Belgeler

Tüm Apple ürünlerinizle belge oluşturabilirsiniz. iCloud sayesinde bu çalışmaları güncel tutabilirsiniz. Yaptığınız tüm düzenlemeler otmoatik olarak ve güncel olarak tüm yerde görünür. iCloud Apple’ın Keynote pages ve Numbers gibi uygulamalarında bulunur ve diğer tüm iCloud destekli uygulamalarda kolaylıkla kullanılabilir. iPhone ile tablo oluşturulabilir ve yine iPhone’nunuzdan düzenlemelerini yapabilirsiniz. iPod Touch’da bir resim yapmaya başlayabilir ve evde iPad ile son rütuşları yapabilirsiniz.

Uygulamalar

iCloud ile bir cihaza indirdiğiniz uygulamaları, otomatik olarak diğer cihazlarada indirmenizi sağlar. Eğer daha önceden satın alıp bir uygulama kurduysanız ve bunu tekrar nasıl bulabilipte tüm cihazlara kurabileceğinizi düşünüyorasnız endişelenmeyin. Satın alma geçmişine girin ve tekrar indirip tüm cihazlarınıza kurun.

iBooks

iBook Store ‘den bir kitap aldığınızda bu kitapların tüm cihazlarınızda görünmesini sağlar. Eğer bir cihazdan kitabı okurken, yarıda bırakıp diğer cihazdan okumaya devam edebilirsiniz.

Takvim, Mail ve Kişiler

iCloud, takvim,mail ve kişileri cihazınızda güncel tutar. Bir e-posta sildiğinizde veya takvimden bir olayı değiştirdiğiniz bunları otomatik olarak uygular ve tüm cihazlarınızda değişmeler olur.

Yedekleme

iCloud, her gün cihazınızı Wi-Fi üzerinden yedekler. iCloud neleri yedekler ;

  • Satın almış olduğunuz uygulamalar ve kitaplar
  • Film rulosu’ndaki fotoğraflar ve videolar
  • Cihaz ayarları
  • Uygulama verileri
  • Ana ekran ve uygulama düzeni
  • Mesajlar
  • Zil sesleri

iPhone’umu, iPad’imi, iPod Touch’ımı ve Mac’imi Bul

Bir cihazınızı bir yere koyduğunuzda onu bulamıyorsanız iCloud buradada size yardımcı oluyor.icloud.com ‘da oturum açarak oradan başka bir cihazımı bul diyorsunuz ve diğer cihazlarınızı bulabiliyorsunuz.

2 yorum

  1. Geribildirim: Apple TV Yenilendi! | Apple Haber ve Bilgi Merkezi

  2. Geribildirim: iCloud tüm kullanıcıların kullanımına açıldı! | Apple Haber ve Bilgi Merkezi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*