Apple Güncellemesi Yapmak

Apple firması,her yeni ürününde bir süre sonra güncelleme paketleri çıkarmakta. Bu güncelleme paketlerinde yenilikler, açıkların kapatılması gibi olaylar oluyor. Güncellemeler çıkıyor ama bunlar nasıl yapılıyor ? Şimdi bunu aşağıda anlatacağız.

Öncelikle Apple ürününüzden iTunes uygulamasını açın. iTunes’den sürüm güncelleme’ye girin ve mevcut bir güncelleme olup olmadığına bakın. Eğer güncelleme var ise ekranda size uyarı yazısı gelecektir. Ondan sonra Güncelle ve İptal butonları  görülecek. Eğer güncelleme yapmak istiyorsanız Güncelle butonuna basacaksınız. Yapmak istemiyorsanız ise İptal butonuna tıklayacaksınız.  Güncellemeye başlamak için Güncelle butonuna bastığınızda güncelleme işlemleri başlayacaktır. Güncelleme yaparken sizin yedeklerinizi de sistem otomatik olarak alacaktır. O yüzden güncelleme ekranında yedeklemeyi iptal etmeyin. İptal etmediğiniz de telefon tekrar açıldığında direk eski ayarlarınız ve dosyalarınız gelecektir.

Güncelleme sırasında dosyayı internetten çekecektir. İnternet hızınız ne kadar hızlı olursa o kadar çabuk güncellemeyi bitirebilirsiniz.

İndirme işlemi bittikten sonra iTunes uygulaması yeni sistemi kurmaya hazır olacak.

Cihazda iTunes simgesi çıkacak ve işlem başlayacak.

Uyarı : Yükleme bittikten sonra telefonunuz ilk gün ki haline gelir. iTunes uygulaması size yedeklerinizin yüklenip, yüklenmemesini soracak. Sizde bu esnada yüklemeyi seçtiğinizde eski dosyalarınız yüklenecek ve işlem tamamlanacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*