Apple Geri Ödeme Yapacak!

Avustralya’nın Rekabet ve Tüketici Komisyonu Apple’a, Yeni iPad’leri satarken, 4G teknolojisinin sadece ABD’de çalışacağını, diğer ülkelerde çalışmayacağını bildirmediği ile suçluyor. Apple ise bu konu üzerine, Avustralya’da satılan Yeni iPad’lerin geri ödeme yapılabileceğini söylüyor.

 

Apple reklam yaparken, Yeni iPad’i alacak kullanıcıları 4G teknolojisi hakkında bilgilendirmemişti. Bu Yeni iPad’de bulunan 4G teknolojisini çekebilecek Avustralya’da bir veri merkezi olmadığından dolayı, 4G teknolojisi çalışmamakta. Bu yüzden de Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu Apple’a ” yanılttın ” diye dava açtı.

ACCC, Apple’ın yeni iPad’de sim kart ile Telstar ağına bağlanabileceği bilgisinin doğru olmadığını söylüyor. Apple avukatları ise bu konu hakkında, ” biz öyle birşey demedik ” demekte.

Apple avukatı, Melbourne’de ki Federal Mahkemeye, 4G Yeni iPad alan Avustralya’lılara mail atarak, geri ödeme yapabileceklerini söyledi. Yeni iPad 16 Mart günü 10 ülkede satışa çıkmıştı, saat farkı olduğundan dolayı ilk olarak satış Avustralya’da başlamıştı.

Yeni nesil ” ultra hız ” internet bağlantısı  AT&T ve Verizon şirketlerinin mobil ağ kapsamı şuanlık sadece ABD ve Kanada’da çalışmakta.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*