Apple Çinli Markaların yükselişine Cevap Veremedi

Dünyanın en prestijli şirketlerinin başında Apple geliyor. Özellikle akıllı telefon serileriyle adından sıkça söz ettirmeyi başaran Apple, son dönemde ise anlam verilemeyen bir düşüş içerisine girdi. İlk olarak markanın akıllı telefon satışlarında bir gerileme olduğunun haberleri yapıldı. Daha sonra ise Apple’ın akıllı telefonlarına ek olarak iPad tabletlerinde de düşüş haberleri gelmeye başlamıştı. İlk verilerle beraber önemsenmeyen bu durum 2016 3.çeyrek verilerinde ise artık patlak verdi. Zira son verilere göre Apple ciddi oranda kan kaybetmeye başladı.

iPhone Satışlarına Karşın Çinli Firmalar

Apple’ın iPhone satışlarında yaşadığı düşüşe karşı son dönemin akıllı telefon pazarında yükselen Çinli firmaların atakları bu alanda dengelerin değişmesine de neden oldu. İlk olarak Xiaomi, ardından ise en büyük bir diğer Çinli teknoloji devi Huawei ve son olarak ZTE derken kısa süre içerisinde bu firmaların satışları Apple’ı geçmeye başladı.

iPhone 7 Çözüm Olacak Mı?

Çinli firmaların Çin genelinde Apple’ı geçmesi buna karşın Apple’ın kendi ülkesinde de Samsung’un gerisine düşmesi Apple’da tehlike çanlarının çalmasına neden olmaya başladı. Bu noktada son olarak iPhone 7 akıllı telefonların nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu oldu. Zira son seri ile beraber Apple’ın kaybettiği satış gücünü yeniden kazanmaya çalışacağı da kesin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*