Apple Sokak Haritaları

Apple Bu Kez Sokak Haritalarına Patent Başvurusu Yaptı

Patent konusunda en faal firma kimdir ? Sanırım bu soruya cevap verilecek uygun yanıtlar içerisinde Apple yanlış olmaz. Her geçen gün yeni patent başvuruları yapan firma bu kez haritalar uygulaması için bir patent başvurusu yaptı.

Apple Sokak Haritaları

Başvuru ile Apple haritalar uygulamasına “Street View” yani sokak görünümü kazandırmayı amaçlıyor. Haritala uygulaması ve sokak görünümü Google ile hayatımıza girmişti. Bu teknoloji Apple’ın iOS 6 siteminde sunulan haritalar uygulamasında da yer alıyor.

Apple’ın bu hamlesi akıllara hemen iOS 7’ye yatırım olarak değerlendiriliyor. Herkes tarafından bilinen bir gerçek Apple’ın iOS 6 uygulamasında harita uygulamasında tabiri yerinde ise çuvallaması. Bu konuda firmanın başı epeyce ağrıdı. Bu patent ile Apple’ın bu konuda sıkı bir çalışmaya girdiği görünüyor.

Paten ile görünen, Google Street View’e göre daha fazla seçenek yer alacağı. Yeni bir arayüz ile iOS cihazlarda bulunan sensörlerden faydalanılarak panoramik olarak sokak görüntülerini alabileceğimizden bahsediliyor. Cihaz üzerindeki kamera ve sensörler faal olarak kullaılacak görünüyor. Sadece cihazı sağa sola oynatarak dahi sokakları gezebileceğimiz söyleniyor.

Apple ne zaman bu teknolojiyi faaliyeti geçiri bilinmez ama görünen o ki Apple iOS 7’ye sıkı şekilde hazırlanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*