Apple Birinci Parti Uygulamaları Kaldırıyor Mu?

Günümüzde teknolojinin ne kadar gelişmiş olduğu konusu bilinmektedir. Eskiye kıyasla düşünüldüğünde internet kullanımının da hayatımıza girmiş olması ile birlikte yaşantımız da değişmeye başlamış olmaktadır. Özellikle akıllı telefonlar aracılığı ile internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte bazı yeni markalar da göz önünde olmaya başlamıştır. Apple ise bunlardan bir tanesi olmak ile birlikte aynı zamanda en iyisidir. Son zamanlarda Apple kullanıcılarının merak ettiği asıl soru ise; Apple birinci parti uygulamaları kaldırıyor mu sorusudur. iPhone ve iPod kullanıcılarının özellikle merak ettikleri bu konu hakkında bazı açıklamalar gelmiş olsa da tatmin edici bir sonuca maalesef ulaşılamamıştır.

Apple-birinci-parti-uygulamaları

Apple ürünleri söz konusu olduğunda, özellikle de akıllı telefonlar açısından bakıldığında İOS işletim sistemi kullanılması sebebinin de getirisi ile diğer markalardan ayrı bir yerde olduğu bir gerçektir. Apple ürünlerinin en önemli özelliği farklı yazılımsal özellikleri olarak bilinmektedir. Temasından itibaren tüm uygulamaların, Android telefonlardan farklı olması nedeni ile bazı değişimlerin yapılması durumu tamamen söz konusu olmamaktadır. Sistemsel ve yazılımsal farklılığın sebep olduğu süreçlerinde etkisi ile telefonun kullanımı ile uygulamaların işleyişlerinde aksaklık yaratan noktalar için bazı konularda düzeltmelere gidileceği bilindiğinden, Apple birinci parti uygulamaları kaldırıyor mu sorusuna sıklıkla rastlanmaktadır.

Bu konuda özellikle iPhone ve iPod kullanıcılarının yoğun şikayeti olduğu bilinmektedir. Uzun zamandır yoğun şikayetler de bulunan kullanıcıların, tüm bu şikayetlerinin sonucunda Apple yakın zamanda yazılımsal bir kod eklemesi ile bu sorunu çözmeyi planlamaktadır. Uygulama şemasına ekleyeceği bu yeni yazılımsal kod, birinci parti uygulamalarının saklanmasını sağlayacak bir özellik getirecektir.

Apple-birinci-parti

Apple birinci parti uygulamaları kaldırıyor mu sorusuna evet cevabının verilmesi maalesef mümkün olmamaktadır. Bunun sebebi ise Apple ürünlerinin şeması sebebi ile , yazılımsal açıdan eklenen yeni kodlara rağmen birinci parti uygulamalarını kaldırmaya uyumlu olmamasıdır. Ancak birinci parti uygulamaların saklanması sağlanabilmekte iken bu bile kullanıcılara büyük bir rahatlık sunacağa benzemektedir. Zaman içerisinde tüm Apple ürünlerinde nasıl bir ilerleme gözükeceği ise merakla beklenmektedir. Fakat Apple’in ürünlerinin güçlü teknolojik özellikleri ve diğer işletim sistemlerinden farklı yenilikleri göz önüne alındığında, kullanıcıları memnun edecek haberlerin gelmeye devam etmesi beklenmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*