Apple Artırılmış Gerçeklik Alanına Giriş Yapıyor

Teknoloji devi Apple son dönemde iPhone haberleri ile gündeme gelmeye başladı. iPhone serisi akıllı telefonlarının bu kadar çok konuşulması markanın diğer bazı çalışmalarını bile geride bırakabiliyor. Zira yeni MacBook serileri, akıllı saatleri ve daha birçok ürünü iPhone serisi kadar çok konuşulmuyor. Bu durumda da iPhone teknolojilerine çok daha fazla önem verdiği de düşünülen Apple, aldığı yeni kararlarla beraber artık sadece akıllı telefonlarının donanım ve yazılım alanında değil bunun dışında uygulama desteği alanında da kolları sıvadığını açıkladı.

Yeni Oyunlar Geliyor

Bu noktada Apple’ın örnek aldığı yapım ise Pokemon GO oldu. Artırılmış gerçeklik adı verilen ve çok kısa süre içerisinde bu kategorinin zirvesine oturmayı başaran Pokemon GO oyununun elde ettiği başarı Apple’ı bir hayli etkilemiş olacak ki artık Apple’da artırılmış gerçeklik oyunları ve uygulamalarıyla gündeme gelecek.

Çalışmalar Şimdiden Başladı

İlk açıklamanın gelmesinin ardından ise arka planda çalışmaların başladığı da belirtildi. Apple’ın bu alanda ilk olarak bir oyun ile geleceği de düşünülüyor. Bunun dışında kesin olan bir şey varsa o da geliştirilen oyunun sadece iPhone serisine özgü bir oyun olacağı. Bunun dışında artırılmış gerçeklik teknolojisinin ne gibi yenilikler getireceği ve nasıl uygulanacağı konusunda da henüz bir detay paylaşımının olmadığını da belirtelim. Fakat yakın zamanda çalışmanın neticelerini vereceği kesin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*