Apple Almanya Merkezli Ünlü Şirketi Satın Aldı!

Apple’ın WWDC’de artık arttırılmış gerçekliğe öncelik vereceğini duyurmasının ardından Apple’ın arttırılmış gerçeklik üzerine çalışmaları hız kazanmış durumda. Apple son olarak Almanya merkezli ünlü şirketi satın aldı.

WWDC 2017’de geliştiricilere Arkit’i sunan Apple artık ürünlerinde arttırılmış gerçekliğe önem vereceğini açıklamıştı. Apple’ın bu açıklamasının ardından Apple ünlü mobilya devi IKEA ile ortak bir proje geliştirmeye başlamış ve bu proje ile birlikte kullanıcılara daha ürünleri satın almadan evlerinde nasıl duracağı bilgisini vermeye başlamıştı.

Apple son olarak arttırılmış gerçeklik alanında önemli gelişmelere imza atan Alman SensoMotonic Instruments’i satın aldığını açıkladı. 1991 yılında kurulan SMI ilk olarak göz takibi konusunda uzmanlaştıktan sonra kendisini VR ve AR alanında geliştirmeye başladı.

Apple’ın arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile birlikte insanların yaşantısını önemli ölçüde kolaylaştırması beklenirken Apple’ın bu satın alımlarla birlikte AR alanında elini güçlendirmesi bekleniyor.

Son olarak bu dev satın alım için ne kadarlık bir ücretsiz gözden çıkarttığı bilinmeyen Apple’ın ilerleyen günlerde bu satın alım hakkında açıklama yapması bekleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*