App Store’un Enleri

Dünya üzerinde çeşitli ülkelerden milyonlarca kullanıcıya sahip olan Apple’ın online mağazası App Store’un çok indirilen enleri arasında hangi uygulamalar var? Günümüzde pek çok kullanıcıya hitap eden çeşitli uygulamalar sunan iPad ve iPhonelar için en çok hangi uygulamalar ilgi görüyor?

Listenin başında en çok dikkat çeken uygulamalardan biri olan Periscope, App Store un olmazsa olmazlarından olmuş ve popüler uygulamalar arasında yerini almış durumda. Yeni bir uygulama olmasına karşın çıkış fikrinin değişik olmasından ve canlı yayın yapma imkanı sunuyor olmasından dolayı kullanıcıların beğenisini kısa sürede kazanmış bir uygulama.

app-store (1)

Sosyal medya uygulaması olmasa da indirmeleri büyük rakamlara ulaşan bir diğer uygulama ise Trivia Crack. Şu sıralar çokça karşılaştığımız bilgi merkezli oyun uygulaması da App Store un enleri arasında.

Artık bir çılgınlık olarak nitelendirilebilecek Candy Crush’ın da son versiyonları marketteki popülerliğini koruyor da olsa ücretli olmasına rağmen Minecraft’ın Pocket Edition uygulaması neredeyse Candy Crush’ı sollayacak.

En çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook uygulaması da yine IOS marketi App Store da kullanıcıların hizmetine sunulmuş bir başka çok indirilen uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Messenger ise rakip uygulamaları rakamlarıyla çoktan geçmiş durumda.

app-store (2)

Ve tabi ki video izleme sitemiz Youtube’un uygulaması enlerdeki yerini kimseye kaptırmamış. Her gün milyonlarca kullanıcının ziyaret ettiği sitenin marketteki uygulaması da yine en çok indirilenler arasındaki yerini koruyor olsa da günümüz sosyal medya platformları Instagram ve Snapchat çok yakın bir zamanda Youtube indirmelerini aşacak gibi görünüyor.

Instagram ilk çıktığında sadece fotoğraf paylaşmaya olanak sunduğu ve kare formatından vazgeçmediği için kullanıcıların eleştirilerine maruz kalmış olsa da yapılan güncellemelerle video paylaşımlarına izin vermiş ve kare formatından da vazgeçmişti. Bu durum kullanıcıların yüzünü güldürmüş olacak ki yılların Youtube’unu sollayacak kullanıcı sayısını yakalayacak düzeye gelmiş.

Ve son olarak iPad’ler için en çok indirilen uygulamalardan biri olan Netflix’ten bahsedelim. Bilindiği üzere yabancı ülkelerin popüler dizilerinin yayınlandığı Netflix kanalının uygulaması da IOS marketin enleri arasına girerek adından söz ettirmeyi başarmış bulunuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*