iphone

Android’den iPhone’e Geçeceklere Özel Bilgiler

Apple önceden beri yeniliklere öncü olmakta önemli bir firma. Özellikle iOS işletim sistemi ve iPhone, iPad cihazları ile teknoloji dünyasında en önemli firma konumuna geldi. Android kullanan benzer cihazlar her ne kadar bazı avantajlara sahip olsa da teknoloji devi firmanın iOS işletim sistemini kullanan cihazlarına geçiş yapmayı düşünüyorsanız aşağıda vereceğim uyarılara göz gezdirin :

iphone

  • Apple MAC bilgisayara ihtiyacınız yok

iOS’u tüm özellikleri ile kullanabilmek için Apple Mac bilgisayara ihtiyacınız olduğunuzu düşünebilirsniz. Bu kesinlikle yanlış.  iTunes’u Windows’lu bilgisayarınızda kullanabilir, müziklerinizi ve medyalarınızı eşitleyebilir, telefonunuzu yedekleyebilirsiniz. Ancak Linux kullanıyorsanız sıkıntı var çünkü iTunes Linux sürümü yok.

  • Listenizdeki kişileriniz için endişe etmeyin

Operatörünüz kişilerinizi aktarmak için size yardımcı olabilir. Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için operatörünüzü arayabilirsiniz.

  • Apple ID’sine mutlaka ihtiyacınız var

Android sistemlerin özelliklerinden faydalanabilmek için nasıl bir Google hesabına ihtiyaç duyuyorsanız Apple cihazları için de bir Apple hesabı oluşturmanız gerekecek.

  • Aynı uygulamaları kullanamayabilirsiniz

Maalesef Android sistemde kullandığınız bir uygulamayı iOS sistemde kullanamazsınız. Ama endişe etmeyin ücretli yada ücretsiz AppleStore üzerinden bir çok uygulamaya erişebilirsiniz.

  • Rekabet olsa da Google’ın iOS uygulamaları yeterince iyi

iOS’a geçmek, elbette Android’de sevdiğiniz Google uygulamalarını bırakmak anlamına gelmiyor. iOS için sunulan birçok hizmet en az Android’deki kadar iyi.

  • iOS için Çoklu görev daha zor

Birden çok uygulamayı aynı anda kullanma / aralarında geçiş yapma işlevleri, yani çoklu görev.  iOS’da çoklu görev bölmesini açmak için giriş düğmesine çift basmanız gerekiyor. Burada son kullandığınız uygulamaların simgelerini görebilirsiniz. Daha fazla uygulama için sola kaydırabilirsiniz. Sağa kaydırdığınızda ise müzik denetimleri ortaya çıkacak. Android’de olduğu gibi son uygulamalarınızın küçük resimlerini görmeniz mümkün değil. iOS’da son kullandığınız uygulamalar listesindeki simgelerin çoğu arka planda çalışan uygulamalar değildir.

  • Kısa bir uğraş ile zil seslerinizi tekrar yapmalısınız

iPhone sadece özel “.m4r” biçimindeki zil seslerini tanıdığından dolayı Android cihazınızdaki zil seslerini iTunes’u kullanarak iPhone’a uyumlu hale getirmeniz gerekiyor.

  • Kullanacağınız uygulamalar işletim sistemiyle daha bütünleşik

iOS’ta uygulamalar, sistemin bir uzantısı gibidir. Uygulama ayarlarının çoğu, Ayarlar > Uyarılar altında bulunur. Bu, bazı uygulamalarının kendi Ayarlar menüsünün olmaması anlamına geliyor. Herhangi bir uygulamanın ayarlarını bulamadığınızda, iOS’un Ayarlar menüsüne göz atmayı unutmayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*