Android’de Marshmallow Dönemi

Teknolojinin ne kadar hızlı gelişmekte olduğunun muhtemelen en büyük kanıtlarından birisi de akıllı telefon kullanımı olarak yansımaktadır. Eskiden sadece belirli evlerde olan tüplü ve kasalı bilgisayarlar ile sınırlı ölçülerde internet bağlantısı sağlanmakta iken, gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefon dediğimiz dokunmatik aygıtlar ile interneti cebimizde taşımaktayız. Ve sadece internet değil kameradan oyuna, not defterinden görüntülü aramalara kadar her istediklerimizi telefonlarımız ile yapabilmekteyiz. Özellikle Android sürümlü telefonlar bu aygıtların başında gelmektedir. Android 6.0 Marshmallow güncellemesi özellikleri ile artık akıllı telefonlarınız ile daha çok şey yapabileceksiniz. Android telefonlar ile sizlere sunulan tüm özelliklerin, daha iyi ve daha kullanışlı hale getirildiği bu sürüm vazgeçilmeziniz olmaya aday olarak gözükmektedir.

android (1)

Pil Ömrü

Akıllı telefonlarda en büyük sorunlardan biri pil ömrünün azalması ve bataryanın gün içerisinde hızlı bitmesi olarak gözükmektedir.  Android 6.0 Marshmallow güncellemesi özellikleri sayesinde, ne kadar pil ömrünüzün kaldığınızı görmeniz mümkün olacaktır. Hangi uygulama ile ne kadar şarj harcandığını görme şansı sunan bu güncelleme ile telefonlarınızın bataryasının ne kadar dayanabileceğini öngörebileceksiniz.

Uygulamaların  Bilgi Erişimi

Android telefonlarınıza, Google Play üzerinde indirmekte olduğunuz her uygulamanın telefonda bulunan belirli bilgilere erişim izni olduğu bilinmektedir. Fakat Marshmallow sürümü ile uygulamaların erişim sağlayacağı bilgilere karar vermek sadece sizin elinizdedir. Kısaca uygulamanın  sizden talep ettiği bilgilere izin vermek yerine siz hangi izinleri sunuyorsanız onlar ile yetinmek durumunda kalacaktır.

android (2)

Kopyala Ve Yapıştır

Android Marshmallow sürümünde, Apple’dan ilham alındığı gerçeğini göz ardı etmemek gerekecektir. Özellikle internet üzerinde gezinirken kopyalamak istenen metinlerin bölümlerinin seçiminin  ardından, ekranın üzerinde çıkan imgeler ile kopyalama yapılması artık tarihe karışıyor. Android telefonlar da artık Apple’da olduğu gibi kopyalanan metnin üzerinde kopyala ve yapıştır imgeleri çıkmaktadır.

Sınırsız Fotoğraf Saklama

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi özellikleri arasında en çok dikkat çeken özelliklerden biriside Google’ın yenilediği Fotoğraflar uygulamasıdır. Bu uygulama da yapılan güncellemeler sayesinde binlere fotoğrafınızı bir sınır olmaksızın yedeklemeye alabilirsiniz.  Sınırsız sayı da fotoğraf yedekleme senkronizasyonunun bulunması, Android telefon kullanıcılarının oldukça ilgisini çekmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*