Android: İnternet Kullanımını Takip Etme Uygulamaları

Teknoloji hızla ilerler iken bize soktuğu stres yaşattığı sıkıntıları göz ardı edemiyoruz. Ne de olsa hayatımızın büyük bir kısmını ve iletişimin neredeyse tamamını kapsayan teknoloji ile yaşamaktayız. Bu sorunların en büyüğü ise hemen hemen herkesin başında olan internet paketi sorunu, eskiden evimizde kullandığımız internet için endişe duyar iken şimdi teknolojinin ilerlemesi ile cep telefonumuzda ki internet kotasını aşmaktan korkuyoruz.

android-internet (1)

Tabii yazılımcılar bu dertten kurtarmak adına bize bu durum için de çözüm geliştiriyorlar. Ne de olsa kullanılmayacak bir uygulama değil kimse kısıtlı olan internet paketinin bitmesini istemez iken kota aştığında da ücretin ne kadar yüksek olduğunu bildiği için bu uygulamalara yönelim ağırlıklı olmaktadır. Android: İnternet kullanımını takip etme uygulamaları sayesinde bu soruna gelen en büyük ferahlık olsa gerek. Tuş kilidini ne kadar kaparsak kapayalım arka plan çalışan uygulamalar her zaman kotamızı düşüren bir duruma sokmaktadır. Sürekli kullandığınız şebekeyi aramak ya da mesaj atmak yerine bu uygulamalardan birini indirmek sizlere inanılmaz kolaylık sağlayacak iken aynı zamanda sürekli aklınızda olan kotamı aştım derdi de ortadan kalkacaktır.

Android: İnternet kullanımını takip etme uygulamaları arasında en çok kullanılanı ise Internet Speed Meter Lite kullanımı oldukça kolay olan bu uygulamada sizlere kolay bir yol olacak şekilde durum çubuğu şeklinde ekranınıza ekleniyor.  Hem indirdiğiniz uygulamalı gerçek zamanlı takip eder iken hem de gönderme ve indirme hızınızı izleyebiliyorsunuz. Aynı zaman da sizlere detaylı olarak hangi uygulama için ne kadar mobil veri kullandığınızın yani sıra kablosuz verilerde de ne kadar veri kullandığınızı göstermektedir.

android-internet (3)

Bir diğer güzel özellik ise sınırınızı bu uygulamada belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz limite geldiğiniz zaman ise uygulama size bir uyarıda bulunacak ve siz de kotanı aşmamış olacaksınız. Tabii bunlarla sınırlı değil bu uygulama ama kalan en iyi özellikleri genellik ile ücretli olarak sunulmuş. Üzülmeyin hemen reklamsız olarak ücretsiz sürümü de oldukça işini göreceği gibi amacınıza hizmet edecek.

Android: İnternet kullanımını takip etme uygulamaları arasında açık ara farklı en iyi performansı sunan bu uygulamanın Pro versiyonu satın almanız ise avantajlarını fazlasıyla katlayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*