Android ile savaş bitiyor mu?

Steve Jobs’un biyografi kitabını yazan Walter Isaacson, ile Android konuşmasında Steve Jobs şöyle demişti : “iPhone’u çaldılar, her şeyini bizden çaldılar. Çok büyük bir soygun. Bu yanlışı düzeltmek için Apple’ın sahip olduğu her kuruşu ve son nefesimi bile harcarım. Android’i yok edeceğim, çünkü tamamen çalıntı bir ürün. Hatta bir termonükleer savaş bile başlatmak istiyorum

Bu konuşma üzerinden yaklaşık beş ay geçmiş bulunuyor. Apple’ın yeni CEO’su olan Tim Cook bu konu hakkında farklı bir düşünceye sahip. Apple’a yakın kişilerin söylediğine göre, Apple ile Samsung’un üst yöneticilerinin uygun bir anlaşmaya varabilmek için müzakereler yaptığını belirtiyor. Bu söylemler genelinde Tim Cook, Apple düşmanlarına karşı büyük bir kin beslemiyor.

Businessweek’in haberine göre, iki tarafta avukatlarına 400 milyon dolardan daha fazla bir rakam veriyor. Ve sonucunun şuanda o paraya eş değer olacağı da bilinmiyor. Apple’ın avukatı, iPad ile ilgili Samsung’a açtıkları davada 7 milyon üzerinde para harcadıklarını dile getiriyor.

İronik bir yönde mevcut. Çünkü Apple, iPhone ve iPad gibi ürünlerinin yapımında kullanacağı malzemelerin bir kısmını hatta büyük bir kısmını Samsung’tan alıyor. Bu olay en büyük düşman olmasını da sağlıyor. Diğer bir yandan da Samsung, Apple’ın en büyük müşterisinden olarak iyi bir rakam kazanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*