Android 7’nin Yenilikleri

Mobil sektörde çeşitli işletim sistemleri mevcut. Bu sistemlerden en yaygın olanı Google’ın geliştirmekte olduğu Android. Her geçen gün telefonlar yenileniyor. Teknolojiye ayak uyduruyor. Daha gelişmiş kameralar, işlemciler, tasarımlar ve özellikler ile geliyor. Firmalar yeni çıkan özellikleri, eski ve yeni çıkacak telefonlarına adapte ediyor. Uyumlu cihazlara güncellemeler göndererek yeni nesile adapte ediyor. Hatırlarsınız ki Google’ın en son Android işletim sistemine sahip cihazlara, son sürüm olarak Android 6.0 Marshmallow göndermişti.

android-sürümü

Yeni Android versiyonunda telefonlara yeni özellikler eklendi. Sorunlar giderildi ve hız optimizasyonları sağlandı. Genel olarak üretici firmalar en fazla 2 senelik cihazlarına kadar Android 6.0’ı gönderdi. Bunun nedeni yeni versiyonun daha yüksek donanım istemesi. Ekim ayında sunulan versiyon, yavaş yavaş belirtilen şekilde diğer cihazlara da sunuldu. Bu gelişmeden sonra herkes gözünü Android 7.0’a dikti. Ancak Google’ın yeni çıkaracağı versiyon hakkında hiçbir bilgi yok. Adının Android 7.0 olacağı bile belli değil. Sadece bir öngörü olarak bu şekilde isimlendirildi.

android

Geçen sene Mayıs ayında gerçekleşen tanıtımda Android 6.0 tanıtılmıştı. Bu sene de aynı tarihlerde Android işletim sisteminin yeni versiyonunun tanıtılacağını düşünüyoruz. Yine aynı şekilde üreticiler 2 seneye kadar olan tüm cihazlara bu güncelleştirmeyi verecektir. Tahminen Ekim ayında kullanıcılara sunulacaktır yeni versiyon. Android N adı verileceğini bildiğimiz bu versiyon hakkında çok fazla dedikodu var. Zamanla daha çok bilgi çıkacaktır ortaya. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi haberler ile karşılaşacağız.

android-7

Hızlı ayarlar bölümünden fenere ulaşabileceğimiz gibi söylentiler bulunan Android N, ekran bölme özelliğini de getireceği söyleniyor. Çok fazla bilgi verilmeyen yeni Android sürümünde, geliştiriciler çok şaşırtıcı özelliklerin bulunduğunu belirtiyor. 2015’in sonlarına doğru HTC ve LG cihazlarına sunarken, 2016’nın başlarında ise Samsung, Asus gibi firmalar da cihazlarına Android 6.0’ı gönderdi. Android’in yeni çıkacak sürümü bu tarihlerde yine üretici firmalar tarafından sunulur cihazlarına.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*