Android 7.0 Nougat Çıktı! İşte Özellikleri

Android, son sürümü olan Android 7.0 Nougat’ı kullanıcıların beğenisine sundu. Ürün Google’ın belirlediği belli başlı cihazlarda kullanılabilecek. Bunlar Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9, Google Pixel C, Nexus Player ve Android One’lı telefonlar.

Güncellemeler tüm Nexuslara aynı anda hizmete sunulmayacak. Google, güncellemeler için hangi cihazların öncelikli olduğunu belirtmezken, güncellemelerin “önümüzdeki haftalarda” geleceğini duyurmuş durumda. Bu arada Android N sürümlerini kullanabilecek olan ve Nexus olmayan ilk cihazın LG V20 olacağı belirtiliyor.

Peki bu yeni sürümde neler var?

Android 7.0 Nougat sayesinde sayısı 1500’ün üzerinde bulunan emojilere 72 adet yeni emoji daha katıldı. Ayrıca yeni sürümün diğer bir özelliği ise multi-lokasyon seçeneği ile aynı anda birden fazla dilde kullanılabilecek.

Uygulamalar arasında iki tıkla geçiş yapmak mümkün. İki pencere yan yana ya da alt alta getirilerek aynı anda birden çok işlem yapabilirsiniz.

Akıllı telefon ekranlarında pek görmediğimiz Vulkan grafik API’si Android 7.0 Nougat ile gelen özelliklerden biri. Bu sayede 3B grafikler görebileceğiz.

Bu ve bunun gibi birçok yeni özelliğin bulunduğu yeni sürüm Android 7.0 Nougat, kullanıcılardan tam puan alacağa benziyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*