lollipop-5.1.1
lollipop-5.1.1

Android 5.1.1 Yeni Güncelleme Geliyor

Android 5.0 Lollipop sorunları gelecek olan yeni güncelleme ile ortadan kalktı.

 

Google’un yeni meteryalı olan ve tüm kullanıcıları bu yeni sürüm ile kavuşmuş olan Lollipop sürekli yeni güncellemeler ile eskisi kadar sorunlarla karşılaştırmıyor. Bir çok kullanıcıya sahip olan android yazılım sürümlerini her zamankinden daha çok geliştirerek kullanıcıları memnun ediyor gibi gözüküyor.

lollipop-5.1.1

lollipop-5.1.1

Google her zaman överek anlattığı Android 5.0 Lollipop sürümü ile kullanan bir çok kişinin memnun kalması bir yana bazı sorunlar ile de karşılamaktaydı. Bunun en büyük sorunu ve gündeme oturan ise ram idi. Kullanıcıların sosyal medya ve form siteleri üzerinden bir çok şikayetler ile gündemde yerini koruyordu. Android Lollipop 5.0 sürümüne geçtiğinden bu yana bazı uygulamaları açtığı anda “Uygulama yanıt vermiyor” hatası ile karşılaşıyorlardı.

Google bu soruna bir el atarak bu sorunun önüne geçeceğini duyurmaktadır. Yapılan açıklamaya göre cihazların RAM tüketiminde düzeltmeler yapılacağını dile getirmiştir. Yeni güncelleme ile RAM tüketiminde daha stabil hale gelecektir. Android 5.1.1 Lollipop sürümü çıkağında tüm bu sorunların giderileceği öne sürülmekte. Android 5.0 da anlık olarak yaşanan RAM düşmeleri ile Android 5.1 Lollipop sürümü ile bu sorunun önüne geçilecek. Hem daha hızlı hemde sorunsuz bir cihaza sahip olacaksınız.

Yapılan bu açıklamalara göre henüz ne zaman geleceğine dair bir bilgilendirme yapılmadı fakat yakın zamanda Android 5.1 Lollipop sürümü ile gündemde yerini koruyacak gibi gözüküyor. Şirket çalışmalarına durmaksızın devam ederken her geçen gün yeni güncellemeler ve haberler ile üst sıralarda yerini koruyor.

 

7 yorum

 1. android 51 lollipop telefonlardaki dertlerden kurtaracak güce sahip diye düşünüyorum, fakat pil ömrüne nasıl bir çözüm buldular merak konusu.

 2. İkiz Bebek Arabaları

  güzel oldu hızlı fixlediler bugları

 3. Leka Detoks Çayı

  Teşekkürler çok güzel oldu bu güncelleme

 4. Android her geçen bir yeni güncelleme ile kullanıcılarına güzel dakikalar yaşatıyor.

 5. Dila Erdoğmuş

  sonunda sessiz özelliği geldi hatalar giderildi teşekkürler 🙂

 6. S4′ e daha 5.0 gelmeden 5.1.1 gelmesi üzücü 🙁

 7. Dr. Lauranne Sprey

  android çok güzel ilerliyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*