Akıllı telefonların şarj problemine son

Akıllı telefonların hayatımıza girmesinden sonra kullanıcıların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen şarj problemini biraz olsun çözmek için siz değerli okurlarımıza önemli ip uçları vereceğiz.

Özellikle teknolojik olarak gelişen ancak bir türlü batarya sorununa çözüm üretemeyen firmaların son zamanlarda çıkarttığı telefonların bataryası en fazla 1 gün gitmektedir. Aşırı kullanımlarda kullanıcılarını yarı yolda bırakan ve şarjı biten bu telefonların biraz olsun şarjlarının daha uzun gitmesini istiyorsanız bazı önlemler alabilirsiniz. İşte bu konuda sizlere önemli bir kaç ip ucu verelim.

Akıllı telefonların en çok şarj tüketen uygulamalarının başında gelen ekran parlaklığı konusunda ışığı sonuna kadar kullanmanızı gerektirmeyen durumlar bulunmaktadır. Burada sizlerin yapması gereken en önemli detay mevcut duruma göre telefonlarınızın ekran parlaklıklarını kısarak şarj konusunda büyük tasarruf yapmanız sağlanabilir.

Bu işlem dışında bir diğer önemli konuda özellikle 4.5 G internet teknolojisine geçtiğimiz günümüzde kullanılan yüksek hızlı internet telefonlarımızda şarj probleminin hızlı bir şekilde azalmasına neden olmaktadır. Özellikle burada yapmanız gereken kullanmadığınız zamanlarda İnternet uygulamasını kapatarak en azından şarj sorununun biraz olsun artmasına imkan vermiş olacaksınız.

Başka bir ip ucu ise siz değerli okurlarımıza arka planda çalışan uygulamaları devamlı kapatmak olacaktır. Özellikle burada en dikkat çeken detay kullandığınız uygulamaların siz normal olarak kapattığınız zamanlarda bile arka planda çalışıyor olması. Burada siz değerli okurlarımızın yapması gereken en önemli özellikle kullandığınız uygulamanın arka planda çalışmasını durdurarak şarjınızın daha uzun süreli gitmesine imkan vermek olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*