PS3 Kontrolleri

Adım Adım iOS ile PS3 Kontrolleri Kullanımı Ayarlama

Oyun oynarken oyun kolları cidden büyük bir zevk. Hele Playstation ile Dualshock 3 kullanmak. Artık iOS oyunlarında bu zevkten mahrum kalmayacaksınız. Dualshock 3’ü kullanmanız mümkün. Nasıl mı? İşte cevabı.

Jailbreakli bir iOS cihazına sahipseniz Real Racing 3, Shadowgun, Most Wanted, Dead Trigger, FIFA 13 gibi birçok oyuları Dualshock 3 ile oynamanız münkün.

PS3 Kontrolleri

Herşeyden once işlemlere başlamadan aşağıdaki uygulamaları indirmelisiniz.

Evasi0n Jailbreak

Sixaxis Pair Tool

Blutrol Cydia (v.3.0-18)

1. Adım
Eğer cihazınız jailbreakli değilse Evasi0n Jailbreak indirin ve Evasi0n ile jailbreak işlemlerini yapın. Sonrasında Cydia üzerinden Blutrol programını indirin. Fiyatı : $6.99.

2. Adım
Windows işletim sistemimiz için Sixaxis isimli proramı indirip yükleyin. (Windows 8 kullanıcıları Win8 sürümünü indirmelidir) Programı kurarken gelen Microsoft Visual C++ yüklenemedi   uyarısını dikkate almayıp  Yoksay seçeneğine tıklayıp programı kurun.

3 Adım
USB bağlantısına geldik. Dualshock 3’ü USB kablo aracılığı ile bilgisayara bağlayın. “SixaxisPairTool” programını yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açın. Program, USB kablo ile bağlı olan DS3’ü algıladığı an sürücü yüklemeye başlayacaktır.

4.Adım
Sırada iOS cihazınızdan Blutrol programını açmaya geldi. Proramın Controller kısmından PS3 Controller’ i seçin ve Connect’ e tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda cihazınızın Bluetooth adresi gözükecek. Bu adresi bilgisayarınızda açık olan Sixaxis Pair Tool’a yazıp Update’ te tıklayın. Sonra Dualshock 3’ü USB’den çıkarın ve DS3 te bulunan Playstation logosuna basın. Artık Blutrol program DS3’ü tanıyacaktır.

5.Adım
Şimdi de Dualshock 3’ü oyunlara entegre etmek için birkaç işlem daha yapmanız gerekli. Bu adımın detaylı videosu buradan izlenebilir.

İşte bu aşamalardan sonra artık oyunlarınızı PS3 kontrolleri ile oynama şansınız var.

Yorum yok

  1. Denedim ama bndeki orjina sony dtil sadece sixaxis dubleshock 3 buetooth telefna bağlanıyor ama 4 kanaldan birini seçmiyor nasıl secebilirim bilen varmı ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*