5 yıldızlı 4.5G için 5 püf noktası!

Teknoloji dünyasının hız kazanması ile birlikte, mobil internet hız kazanıyor. Kaliteli kesintisiz ve eğlenceli bir internet keyfi yapmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar vardır. Mobil internette hız kazanmak, size büyük keyif katar. 4.5G ile artık mobil cihazlar aracılığı ile interneti kullanmak çok daha verimli bir hal almıştır.

HILVERSUM, NETHERLANDS - FEBRUARY 06, 2014: Social media are trending and both business as consumer are using it for information sharing and networking.

  1. Kusursuz şebeke varlığı

Bunun için elbette ki baz istasyonlarına yakın olmak önemlidir. Lakin doğru yöntemi izlerseniz, baz istasyonlarına uzak olsanız dahi kusursuz internetin tadını çıkarsınız. Bunun için frekans yönlendirmenizin doğru yapılmış olması bir gerekliliktir. Günümüz çağını ve teknolojisini incelediğiniz zaman operatörlerin altyapısının hayli kaliteli bir şekilde işlevsellik gösterdiğini anlamanız mümkündür.

  1. Yetenekli telefonların olması

İnternet keyfini doyasıya tatmak istiyorsanız; anten kapasitesi ve modem önem taşır. 4.5g’yi kullanmak isteyen bireylerin bu ikisine dikkat etmesi gerekir. Bu yeni özelliği en iyi derecede kullanabilen telefonların kategori 6 ve onun üzerinde olan modellerin olduğunu görmekteyiz. Kategori 9 olan mobil cihazlarda ise en üst seviyede internet keyfi yaşamaktasınız.

  1. Web sitesinde bant genişliği

Girmekte olduğunuz sitenin bant genişliğinin yüksek olması gerekir. Aksi halde telefon ve şebeke özelliklerinin yeterli olması durumu eksik kalır. Bu şekilde bir durum ile karşılaştığınız zaman, doğal olarak alacağınız hizmet de bir miktar kısıtlı olacaktır.

ınternet (4)

  1. Bulunmakta olduğunuz yer

Etrafınızın fiziki şartları da sizin mobil internet sefası sürmenize engel olabilir. Bulunduğunuz mekanda ve yerde telefon sinyalleri yetersiz ise alacağınız hizmetin kısıtlı olması, muhtemel bir sonuçtur. 4.5G’yle şuan 14 bin adet baz istasyonun uyumlu nitelikte olduğu bilinmektedir. Bunların aktif olanlarının sayısı ise 6 bindir.

  1. Teknoloji açısından üstünlük

Birçok kişinin henüz adını bile duymamış olduğu bazı teknolojiler, aslında çok yararlı olmaktadır. VoLTE uyumlu şebeke, kişiye internet üzerinden konuşturma imkanı sağlıyor ve bireylerin iletişim imkanını artırıcı yönde etkiler yapıyor. Ek olarak bu teknoloji, veri trafiğini artırmada da büyük bir etken olmaktadır. 4.5G için bunları da bilmeniz gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*