4G Ipad Tanıtıldı

Steven Paul Jobs tarafından bir bilgisayar firması olarak kurulan Apple her yeni gün ürün ağını çeşitlendirmiştir.

ipad-air-4g

Son teknoloji ürünleri ile teknoloji severlerin merakını cezbeden Apple kurulduğu andan itibaren zirvede kalan bir firmadır. 56 yaşında pankreas kanserinden hayatını kaybedene kadar Apple’ın ölümüne dek yönetim kurulu başkanlığını ve genel müdürlüğünü yapan Steven Paul Jobs’un hayatı ve yaptıkları filmlere konu olmuştur. Kurulduğu 1976 yılından itibaren piyasaya sunduğu Ipad müzik çalar, IOS işletim sistemleri, Iphone akıllı telefonlar, Ipad tablet bilgisayarlar çok fazla ilgi gördü. Her yeni serisini dört gözle bekleyen alıcıları beklediğinin fazlası ile karşılaştı. Ciro açısından dünyanın en büyük ikinci elektronik firması olan Apple en çok rağbet gören bilişim ve teknoloji şirketi özelliğini taşıyor.

4g-ipad-tanitildi

Her yeni ürünü merakla beklenen Apple’in 4G teknolojisine uyumlu ipad’i de alıcılarının beğenisine sunuldu. Uzun zamandır haberlerden edinilen bilgilere göre Apple’ın piyasa sürdüğü ürünün adı diğer Ipadler ( Ipad HD, Ipad 3, Ipad 2S) gibi olmadı. Yeni özelliklere sahip olan Apple bu yeni modelin ismini The New Ipad olarak nitelendirdi. Teknoloji severlerin beğenisine sunulan bu yeni Ipad’in en çok ilgi duyulan özelliği retina ekranı oldu. Çok konuşulan bu ekran kalitesini 311 milyon piksel, 2048×1536 çözünürlük veya 264 ppi değerleri ile ilk ele alındığı andan itibaren gösteriyor. % 44 oranında daha doygun olan renkleri diğer tabletlere göre görsel bir Show sunuyor.

Piyasaya yeni sürülen 4G Ipad, 264 ppi retina ekranına sahip olsa da 326 ppi ve 960×640 çözünürlüğe sahip olan Iphone 4’ün kalitesine ulaşamadı. Çoklu dokunma ve çizmeye dayanıklı cam ekranı ile pratik kullanma avantajı sağlayan tablet dört çekirdek ve PowerVR SGX543MP4 Grafik işlemcisine sahip. 5 megapiksel kamerası ile coğrafi etiketleme, yüz algılama ve dokun algılama özellikleri ile anı yakalama şansına sahip olabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*